Beton Tahribatsız Muayene

0
255

Troy Met Kalite Kontrol Sistemleri, beton tahribatsız muayene, spektroskopi ve mekanik testler gibi bir çok alanda tahribatsız muayene ekipmanları sağlamaktadır ve Screening Eagle Proceq’in beton tahribatsız muayene alanındaki Türkiye distribütörüdür. Troy Met Kalite Kontrol Sistemleri, kalite kontrol ve test konusundaki uzmanlığı ile birleşen Proceq’in ileri teknoloji test ekipmanları ile inşaat sektörü için kapsamlı çözümler sunmasını sağlamaktadır.

Proceq Beton Tahribatsız Muayene Yöntemleri

Proceq’in beton tahribatsız muayene yöntemleri; gözle muayene, hayati bulgu tespiti ve ileri görüntüleme olmak üzere üç ana başlık altında toplanmaktadır. Bu aşamalardaki analiz ekipmanları ile, beton yapılardaki problemler daha hızlı ve doğru bir şekilde tespit edilip, yapı bütünlüğü bozulmadan etkili çözümler üretilebilmektedir.

Gözle muayene aşaması, gözle veya videoskop cihazları ile yapılan genel durum değerlendirmelerini içermektedir. Bu muayene uygulaması için Inspect ve Workspace raporlama yazılımları kullanılarak, çatlakların fotoğraflanan ve ölçümlenen verilere iPad üzerinden kontrol edilmesi sağlanmaktadır. Bu yazılımlar, yapay zekâ teknolojisi kullanarak verilerin analiz edilmesini ve yorumlanmasını da sağlamaktadır.

Hayati bulguların tespitinde ise, Schmidt Çekici, ultrason yöntemleri, Eddy Current uygulamaları ve direnç ölçüm cihazları gibi test cihazları bulunmaktadır. Bu test cihazları kullanılarak yapıların geçirgenliği, mukavemeti, kalınlığı ve homojenliği hakkında bilgiler elde edilebilmektedir. Bu bilgiler, yapısal mukavemet ve korozyon riski ile ilgili yorumların daha kolay ve anlaşılır bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır.

İleri görüntüleme yöntemlerinde de, beton radarları, Phased Array ve ultrasonik tomografi cihazları gibi ekipmanlar kullanılarak yapıların iç hatalarının üç boyutlu model üzerinde tomografik görüntü şeklinde gösterilmesini sağlamaktadır. Bu şekilde yapının dayanım hesaplamaları, çelik donatıları ve paspayı kalınlığı gibi birçok veri hakkında bilgi vermektedir.

Screening Eagle Proceq

Troy Met Kalite Kontrol Sistemleri’nin sektörel uzmanlığı ve müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımı, sektöre sağladığı değerler ile müşterilerinin beklentilerini karşılamaya devam etmektedir. Screening Eagle Proceq cihazlar ve yazılımlar birbiriyle uyumlu ve tamamlayıcı olma özelliği sayesinde sektörün ihtiyaçlarına yönelik kapsamlı çözümler sunulmaktadır.

MadenProfesyonelleri.com admini