Aşağıdaki dergi ve kitapları bireysel olarak indirip çocuklarınızın hem keyifle vakit geçirmesini hem de madencilik, enerji ve yer bilimleri alanında bilgiler edinmesini sağlayabilirsiniz.

Hasan Bakırla Tanışıyor

Sıcak bir Ağustos günüydü. Hasan dedesine tarlada yardım etmek üzere o sabah erkenden uyanmıştı. Hasan için tatil günlerinin tek eğlencesi dedesinin anlattığı birbirinden ilginç hikayeleri dinlemekti. Devamı...

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmıştır.

Minik Madenci

Madencilik Türkiye dergisi olarak; şimdinin çocukları, geleceğin yetişkinlerinin madencilik ve yer bilimleri konusunda temel seviyede okur-yazar olmasının önemine canı gönülden inanıyoruz.

Arkadaşım Rino

Nilgün, o sabah büyük bir heyecanla okulun yolunu tutmuştu. Çünkü öğretmenleri bu hafta ilginç araştırmalar yapacaklarını söylemişi. Devamı...

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmıştır.

Ali'nin Enerji Serüveni 1

Kömür gibi enerji kaynakları, elektriğin üretimi, çevre ve enerji ilişkisi, enerji verimliliği gibi konularda farkındalık ve bilinç oluşturmayı amaçlayan ‘Ali'nin Enerji Serüveni’ dergisinin ilk sayısı.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından hazırlanmıştır.

Ali'nin Enerji Serüveni 2

Kömür gibi enerji kaynakları, elektriğin üretimi, çevre ve enerji ilişkisi, enerji verimliliği gibi konularda farkındalık ve bilinç oluşturmayı amaçlayan ‘Ali'nin Enerji Serüveni’ dergisinin ikinci sayısı.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından hazırlanmıştır.

Önemli Bilgilendirme: Yukarıda yer alan kitap ve dergiler ilgili kurumlardan yasal izinleri alınarak sitemizde paylaşılmıştır. Bireysel olarak indirilip kullanılması serbesttir. Ancak toplu olarak çoğaltılıp yeniden yayımlanması yasaktır. Toplu çoğaltım için ilgili kurumlarla resmi görüşmeler yapılması gerekmektedir.