TÜMAD Madencilik Lapseki’deki İhtiyaç Sahiplerine Destek Oldu

0
662

Nurol Holding iştiraki TÜMAD Madencilik tarafından Lapseki Kaymakamlığı’nın oluşturduğu ‘Vefa Destek Grubu’na ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere 2 bin yardım kolisi gönderildi.

Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, grubun gelen yardımları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdığını söylerken yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle dışarı çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı bulunan kişilere söz konusu yardımların ulaştırıldığını belirtti. Şahin, “İlk günden bu yana yaklaşık 850 vatandaşımızın talebini yerine getirdik. Bununla beraber süreç içerisinde ekiplerimiz alanda, özellikle belediye çalışanlarımız ile beraber neye ihtiyaç olduğunu tespit ettiler. Daha sonra ihtiyaçlar tespit edildikten sonra belediye başkanımız ile beraber ilçemizde üretim yapan iki büyük firmayla ve yetkilileriyle görüştük. Onlar da sağolsunlar ilçemize destek olma adına 2 bin koli gıda yardımında bulundular. Lapseki Vefa Grubu olarak bu gün dağıtımını gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Şahin, ilçede yaşayan vatandaşların yüzde 85’inin evde kal çağrısına uyduğunu belirterek, şöyle devam etti: “Vatandaşlarımız bu kritik süreci birlikte başaracağımıza inanıyorlar. Biz tekrar onlara sesleniyoruz lütfen evinizde kalın. Biz sizin hizmetkarınız, bütün ihtiyaçlarınızı karşılamak için buradayız ve bunun için bütün ekiplerimiz seferber.”

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ise ilçede alınan önlemler hakkında bilgiler veren bir konuşma gerçekleştirdikten sonra salgın süresince ilçenin yanında olan ve desteklerini esirgemeyen Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’ya, Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin’e, Nurol Holding Yönetim Kurulu Üyelerine (Çarmıklı ailesine) ve Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve ailesine teşekkürlerini iletti.

Yapılan konuşmaların ardından TÜMAD Madencilik tarafından Lapseki merkez, belde ve köylerde yaşayan ihtiyaç sahiplerine dağıtılması için gönderilen 2 bin yardım kolisi Lapseki Kaymakamlığı tarafından oluşturulan ‘Vefa Destek Grubu’ tarafından dağıtıldı.